Zdravý fastfood

Znie ti to komicky, na fitness stránke čítať o zdravom fastfoode? I mne to príde trošku uletené. Reálne sa však dajú i klasické fastfoodové jedlá pripraviť na zdravý spôsob.

Nízkokalorický základ

Vo fastfoodoch typu hamburger, alebo kebab je základom zelenina. Má nízky počet kalórii a skvelo poslúži ako základ i v zdravej verzii fastfoodu.

Bez mäsa to nejde

Istotne sa zamýšľaš nad ďalšími surovinami. Mäso pripravíme zdravšie napríklad prípravou v rúre. Chutný dresing vyrobíme napríklad z kyslej smotany, alebo bieleho jogurtu. Znie to zatiaľ dobre však?

Fastfood pečivo/tortilla na zdravý spôsob

Ale čo pečivo? Nemaj strach, bez zdravej žemle/tortilly by to nebol zdravý fastfood, ale alternatíva ku klasike. Zdravé pečivo / tortillu vieme vyrobiť z ovsených vločiek, špaldovej alebo celozrnnej múky.

Dáva ti takáto dobrota zmysel? :) Prezri si recepty, verím že ti bude nie len chutiť ale i zaženie hlad bez zbytočných kalórii naviac.

Celozrnná placka s kuracím mäsom

Celozrnná placka s kuracím mäsom

Celozrnná placka s kuracím mäsom, hlávkovým šalátom a paradajkou. Ochutená zmesou korenia na štýl kebabu. Rýchle jedlo, ktoré poteší snáď každého. Konečne si môžeš pripraviť chutný kebab (yufku) s porciou […]

Kurací gyros v arabskom chlebe

Kurací gyros v arabskom chlebe

Často sa spomína, že fastfood alebo rýchle jedlá sú nezdravé. Kurací gyros v arabskom chlebe je príležitostnou výnimkou. Jediný rozporuplný prvok tohto jedla by mohol byť chlieb samotný nakoľko obsahuje […]

Tortilla s fazuľovou salsou

Tortilla s fazuľovou salsou

Jednoducho a rýchlo pripravená vegánska tortilla s fazuľovou salsou. Príprava ti nezaberie ani 10 minút, obsahuje primeraný pomer sacharidov, bielkovín a tukov. Chutil ti tento recept? Zdieľaj ho na Facebooku.