Dezerty

Ľudia žijúci zdravý životný štýl majú rovnako ako ty radi dezerty. Inak povedané chutné, svieže jedlá so sladkou chuťou. Viem, znie to lákavo.

Už žiadne odopieranie

Zdravé dezerty a koláče sú chutné a čoraz populárnejšie. Vďaka bohu, že ich môže i športovec. Každý má predsa občas chuť na sladké.  Príprava je našťastie zväčša rýchla a nenáročná. Už len nápad, ako na zdravé dezerty však :)

Zdravá alternatíva obľúbeného dezertu

Pri príprave zdravších alternatív bežných koláčov sa neodlišujú recepty a postupy extrémne. Samotná voľba zdravšieho typu múky, alebo použitie ovsených vločiek, alebo cukety miesto múky spraví veľký rozdiel.

Dezerty na jedno sústo, i pre celú rodinu

V receptoch na zdravé dezerty a koláče nájdeš mnoho druhov od maličkých cookies koláčikov, muffín, pochúťok z ovocia, tvarohu po zeleninu pripravenú na sladko a zdravé koláče pre celú famíliu. Našim cieľom je ukázať ti, ako jednoducho a rýchlo si dokážeš pripraviť zdravú pochúťku.

Čučoriedkový chlieb

Čučoriedkový chlieb

Čučoriedkový chlieb – jednoduchý dezert bez pridaného sladidla (iba arašidové maslo). Pre ochutenie sú použité čučoriedky, arašidové maslo a vanilková aróma.

Lowcarb cheescake

Lowcarb cheescake

Lowcarb cheescake – jednoduchý cheescake z krémového syra, šľahačkovej smotany. Základ tvorí cesto z masla a mandľovej múky (resp. mletých mandlí).

Kakaová kaša so skyrom

Kakaová kaša so skyrom

Jednoduchá raňajková kaša so skyrom kakaovej príchute. Skyr obsahuje mnoho bielkovín (10-15%) čo je priam ideálna kombinácia s bielkovinami vo vajíčkach. Pre dodanie lahodnej kakaovej chuti pridáme do kaše trochu […]

Kokosová lowcarb kaša

Kokosová lowcarb kaša

Kokosová lowcarb kaša – jednoduché raňajky s tvarohovým základom. Pozostáva z tvarohu, vajíčok, strúhaného kokosu a lyžičky masla pre jemnejšiu konzistenciu. Kašu ochutíme čučoriedkami pre dosiahnutie sviežej chute.