Ako som začal behať: 1.časť - Vybavenie

Ako som začal behať – 1. časť: Výbava

Bežne mi trvá dlhšiu dobu kým sa rozhodnem, nakoľko podobné aktivity sú pre mňa dlhodobé. Všetko do čoho sa pustím chcem aby malo vyššiu perspektívu. Našťastie to bolo impulzívne rozhodnutie, ktoré neľutujem. Naopak, prinieslo mi toho mnoho a absolútne nerozumiem, prečo som vždy považoval bežcov za trochu iných. Ale už viem čo je vo veci 🙂

Nevinná myšlienka

Bol to chladný po sviatočný decembrový deň, kedy som premýšľal čo na Silvestra. Milujem nové veci, impulzy, zážitky a zmeny. V zime som mal crossfit pauzu (HIIT kruhový tréning) a cítil som nedostatok pohybu. Pravdepodobne z tohto dôvodu mi impulzívne napadlo že budem chodiť behávať

Čo na beh potrebujem?

Bol som akurát v obchodnom centre Max a predo mnou obchod Exisport. Rýchlo mi preblesklo hlavou, čo vlastne na beh potrebujem. V tom čase som mal pár mesiacov staré tenisky Under Armour Charged Bandit 2 – snáď jedny z najpohodlnejších tenisiek, ktoré som kedy na šport mal. Okamžite som si predstavil, aký to musí byť úžasný pocit. Ak máš možnosť si tie tenisky niekde odskúšať, odporúčam. Nohy sú naozaj ako v bavlnke. Jednoducho pocit, ktorý chcem zažívať pravidelne, vravím si.

Vrchná vrstva a tenisky

Nakoľko mám rád iba spoločenské oblečenie a nevlastním široký repertoár voľnočasového, zamyslel som sa nad ostatným. Ako Vianočný darček som dostal od brata kompresné tričko väčšie ako bežne nosím, takže to by som mal vrch. Bavlnenú mikinu a thermo tričko som nosieval na workout, takže vrchná vrstva bola naozaj dobrá.

Spodná vrstva

Ale čo spodok? Tepláky si na seba v živote nedám, veď budem ako vetroň, povedal som si v duchu. Dlhodobo som mal odpor i voči pánskym legínam na cvičenie / beh. V ten moment mi to už však neprišlo čudné, ale jednoducho ako potrebný prvok výbavy bežca. 

Vkročil som do Exisportu, a tak rýchlo ako som nápad dostal som našiel zrovna v zime pohodlné bežecké legíny. Hľadal som niečo extra za dobrý peniaz. Myslím že vyšli do 15€, majú skvelo riešené reflexné prvky a zadné vrecko na drobnosti (vojde sa tam všetko čo človek potrebuje).

Zopár rád na začiatok (záver)

  • ako začiatočník zvoľ lacné legíny (postačia ti nejaké do 20€)
  • behaj v tričku/thermotričku a bavlnenej mikine (lepšie sa vypotíš a udržíš teplo)
  • nekupuj si bežecké topánky ak máš schopné tenisky
  • začni ihneď ako ťa napadne že budeš behať

V ďalšom článku sa dozvieš, ako vyzeral môj prvý tréning 🙂

Ohodnoť článok komentárom

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.