Deň č.1 bežecká rozcvička - súhrn

Deň č.1

Nadišiel čas pre prvý príspevok sekcie môj deň. Srdečne ťa vítam. Ak si prehliadol na stránke o čom bude táto kategória, po prečítaní tohoto príspevku to myslím jasné bude 🙂

Dnešný deň v kocke:

  • cesta Žilina <–> DnV
  • raňajky – biely jogurt
  • desiata – káva so smotanou
  • obed – kuracie kúsky v ananásovej omáčke s ryžou
  • olovrant – biely grécky jogurt
  • večera – 2 plátky šunky a syru
  • 3,14km beh (konečne dlhšia trasa 🙂 )

Každodenné letné cestovanie

Leto trávim v Dubnici nad Váhom (DnV), pracujem však z kancelárie v Žiline a striedavo vo vlaku. Cestujem takmer každý deň ráno z DnV do Žiliny a večer späť. Zo začiatku pre mňa takáto zmena oproti každodennému prebudeniu sa v Žiline a práci z kancelárie/terénu vyzerala veľmi jednoducho. Ako to však mám po 3 týždňoch?

Nedá sa stíhať všetko

Jednoducho som to musel prijať. Bol som naučený behať 4-6x v týždni, popri tom 3-4x cvičiť, stíhať všetky chody i prácu. Doslova ideálne však 🙂 Prišli však okolnosti, ktoré som si nevybral a tento sen sa skončil. Prišiel čas, kedy si to musím uvedomiť. 

Túto zmenu som uvítal ako novú príležitosť. Vždy som sníval o behu cez centrum Žiliny. Zopár krát som si to v rámci svojej rutinnej trasy na behanie vyskúšal, avšak nebolo to ono 🙂 Ani som si neuvedomil, že sa mi splnil sen. Okolnosti sa zbehli tak, že som počas 3 týždňov väčšinu dní začal behať miesto dlhších 5-8km trás krátke trasy na vlak z horného konca DnV – 2,2km, zo Žilinskej vlakovej stanice do kancelárie 1,4km plus čo to po meste, keď som niečo potreboval vybaviť. 

Jednoduchá záťaž

Spolu je trasa približne ~7,2km. Nezdá sa, že by to bola pre telo záťaž, ale bola. Nakoľko som workoholik (neodpustím si prácu vo vlaku) a rád sa najem dobrého doma navareného jedla, nosím ruksak plný. Takmer vždy som vybavený notebookom, káblami, myškou, papiermi, diárom, jedlom a iným príležitostným vybavením, alebo oblečením. 

Návrat ku klasike

Ruksak mi pridával 5-8kg naviac. Spočiatku bola drina behať najmä hore DnV, ale zvykol som si. Na jednu vec som si však zvyknúť za tri týždne nedokázal a to je rozsah pohybu, v ktorom ma ruksak výrazne obmedzuje. Beh záťaže je výrazne ľahší. Rozhodol som sa k nemu vrátiť nie z dôvodu, že by som nedával beh s ruksakom. Mám však radšej dynamickejšie pohyby, počas behu vyhľadávam prekážky a v tomto ma beh s ruksakom začal obmedzovať. Možno ani nie samotný ruksak, ale štýl akým som behal. Či som cvičil v daný deň workout, alebo mal deň regenerácie, jednoducho som nepozbieral dostatok síl na ďalší 7km súvislý beh. 

Večer ma vždy čakajú ešte povinnosti ohľadom blogu, zaobstarať si stravu na ďalší deň a vymyslieť nový recept 🙂 

Rozcvička

Väčšinu bežeckej aktivity  presúvam späť do mesta kde to začalo – Žiliny. Behať budem opäť dlhšie trasy cez mesto a priľahlé sídliská. Mojim cieľom je v lete pokoriť ~10km s priemerom 5:30m /km. Presuny si poctivo odkráčam 🙂

Dnes som presun na stanicu v DnV poriešil autom, v Žiline chôdzou a večer zakončil kondičnou prípravou na návrat k dlhším trasám.

Deň č.1 bežecká rozcvička - súhrn
Deň č.1 bežecká rozcvička – súhrn
Deň č.1 bežecká rozcvička - časy
Deň č.1 bežecká rozcvička – časy

 

 

 

 

 

 

 

Strava

Dnes mi neostalo mnoho času na špekulovanie, preto som dnešnú stravu poňal jednoducho. Raňajky typu čo chladnička dala, desiata tvorená nakopávacou kávičkou, obed v reštaurácii / fastfoode, na olovrant jedlo z obchodu a večera opäť chladničková 🙂 

Raňajky

V chladničke som mal naviac biely jogurt. Padol dobre ako ľahké a nenáročné raňajky. Naviac moc nezaťažil telo a dobre mi po ňom vytrávilo.

Cena: 0,4€

Desiata

Zajtra sa polepším, sľubujem 🙂 Kávička so smotanou padla naozaj perfektne a naspeedovala ma k novým nápadom pre blog 🙂 .

Cena: 1€ (2 kávy)

Obed

Rozmýšľal som čo vyšpekulovať. Najlepšie čo ma mohlo napadnúť bolo navštíviť reštauráciu v Auparku, ktorú mi kedysi známy doporučil. Pred nedávnom som uverejnil recept na kuracie kúsky s ananásovou omáčkou. Predstav si, v reštaurácii mali to isté písané na tabuľke s menu. Neodolal som.

Kuracie kúsky s ananásovou omáčkou - porovnanie reštaurácia a domáce
Kuracie kúsky s ananásovou omáčkou – porovnanie reštaurácia a domáce

Ktoré boli lepšie? Samozrejme že domáce 🙂 V okamihu, kedy som ochutnal omáčku si vravím že kuchár to trošku viac poňal ako kari omáčku. Do ryže ušlo soli ako na Slovenské cesty. Obed teda ako sa patrí. Toto jedlo avšak neľutujem, motivovalo ma variť si sám a lepšie zmenežovať čas 🙂

Cena: 3,5€

Olovrant

Keď už som bol v Auparku, navštivil som rovno Billu. Na olovrant som si zakúpil biely grécky jogurt. Potreboval som dnes dať si konečne dokopy žalúdok, nakoľko som sa posledné dni trošku prejedol.

Cena: 0,5€

Večera

V chladničke mi ostali dva posledné kúsky šunky. Neodolal som a vzal si i syr ako „ľahkú“ neskorú večeru po behu. Nejedol som asi od 17-tej.

Cena: ~ 0,5€

 

Súhrn dňa

Dnešný deň nebol stravou ideálny, pracovne však plný nových nápadov. Večer som si konečne zabehal trasu dlhú presne 3,14km typu kopec/rovina, takže sa opäť približujem k výkonom ktoré som mal pred letným tripom. Časy boli lepšie ako pred letom 🙂 Strava na celý deň ma vyšla i s kávou 5,9€. Nebola síce najideálnejšia, ale prežil som to 🙂 Na zajtra si pripravím domáce dobroty.

 

Ohodnoť článok komentárom

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.