Ži aktívne - Môj deň č.2 - po športovom relaxe pracujem cestou domov

Deň č.2

Dnešný deň bol výnimočný ako každý jeden. Povedal som si, že to chce zmenu. Nebežal som ráno na vlak, ale šiel do Žiliny prvý a posledný krát autom tento mesiac 🙂

Dnešný deň v kocke:

Ráno

Dnešné ráno bolo rýchle a plné impulzívnych rozhodnutí. Na základe včerajšieho rozhodnutia nebehať na vlak som sa rozhodol, že väčšinu športových aktivít budem vykonávať opäť v Žiline. Dnešné ráno to ovplyvnilo tak, že som nebežal, nekráčal, ani sa neviezol na vlak. Vzal som auto a hybaj do Źiliny 🙂

Workout

Nadišiel čas zmeniť tréningový plán. Posledné 2 týždne som sa snažil nabehnúť na calistheniku a začal cvičiť iné cviky. Cvičil som technicky, avšak menej kôl a opakovaní ako zvyčajne čo začalo byť nie len citeľné, ale i viditeľné. Ako odvetu som sa ponoril do zásoby cvikov a dal si dokopy takúto tabuľku.

Tabuľka cvikov - vonkajší workout, celé telo
Tabuľka cvikov – vonkajší workout, celé telo

Bežne cvičím 3 série po 3 opakovania z každého cviku. Po sérii si vždy dám 2 minútky pauzu. Zo 4 variácii som si vybral samozrejme 3, ktoré som poctivo odcvičil. Zároveň dbám na správnu techniku a cvičím koľko opakovaní zvládnem. Nejde o čísla, ale o techniku pocit. A ten mám vynikajúci.

Beh

Workout som odcvičil na výbornú. Nové cviky, respektíve tie, ktoré som dlhšie necvičil som si veľmi užíval. Super pocit z tréningu podporil moje rozhodnutie ísť si zabehať. Napriek únave som si odbehol trasu 2,31km. Podrobnosti môžeš vidieť na snímkach MiFit-u.

Beh v Žiline - krátka trasa, prehľad behu v aplikácii MiFit
Beh v Žiline – krátka trasa, prehľad behu v aplikácii MiFit
Beh v Žiline - krátka trasa, tempo a tepová frekvencia
Beh v Žiline – krátka trasa, tempo a tepová frekvencia

 

 

 

 

 

 

 

 

Strava

Včera by som si bol zaslúžil za ucho, dnes som stravu trošku vylepšil. Bol som síce tiež na návšteve v obchode, no neskončilo to tragickým obedom ani ničím podobným 🙂 .

Raňajky

Rozmýšľal som vcelku dlho čo si pripraviť. Nakoniec padla voľba na arašidové maslo a celozrnný chlieb (bez bielej múky). Raňajky boli rýchle, jednoduché no najmä vyvážené čo sa sacharidov a bielkovín týka. Arašidové maslo v menšom množstve tiež nie je myslím zlou voľbou.

 

Ceny: 

 • arašidové maslo – 1,3€ (Kaufland)
 • celozrnný chlieb – 1€ (Kaufland)

Cena raňajkovej porcie: ~0,325€ (vyjde približne 8 porcií)

Okrem raňajok som sa musel rozhodnúť, čo budem jesť počas dňa. Myslím, že som to vyriešil vcelku jednoducho a elegantne. Dal som si variť bulgur a vypražil morčacie prsia v sezamovej marináde, ktoré som si včera večer pripravil. Obed som mal teda hotový asi za 15 minút i s odsatím oleja z vypražených kúskov.

Desiata

Po príchode do kancelárie som trochu vyhladol. Dal som si dokopy veci, ktoré potrebujem porobiť a prišiel čas na rannú kávičku. Z domu som si vzal do 250ml fľaštičky mlieka, aby som mal čím kávu dochutiť.

Pri uvarenej káve mi chýbalo už len jediné. Zajesť si niečo dobré, čo ma zasýti a zároveň dodá dostatok energie na celé doobedie. Našťastie som včera večer pripravil zdravé fitness sušienky z ovsených vločiek, takže desiata bola naozaj výdatná. Sušienky krásne držali v kope, boli chrumkavé a zároveň nie úplne vysušené. Jednoducho dobrota, vďaka ktorej mi doobeda perfektne vytrávilo.

Ceny:

 • káva s mliekom – 0,5€
 • sušienky:
  • ovsené vločky – 0,25€ (1/2 balenia)
  • nesolené arašidy – 0,8€ / 2x100g (Kaufland)
  • brusnice – 0,9€ 100g (Kaufland)
  • hrozienka – 50g – mal som doma
  • 4 vajcia – ~0,5€
  • chia semiačka – ~0,2€ (500g balenie / 5€)
  • med 0,3€ (8€ / kg)
  • výsledné množstvo -> 12 sušienok => 0,25€/ks
 • 3 sušienky – 0,75€

Spolu: 1,25€

Obed

Už pri raňajkách som sa prezradil! Morčacie prsia obaľované v sezame boli s bulgurom naozaj vynikajúce. Najedol som sa do prasknutia a ešte mi ostalo mäsa minimálne na ďalší obed 🙂 .

Ceny:

 • 500g morčacích pŕs – 4€ (Lidl)
 • 250g bulguru – 0,45€ (1/2 balenia 0,9€ – Tesco)
 • 2 vajcia – 0,25€
 • plnotučná horčica – 0,2€ ( 500g / 1€)
 • sezam – 0,3€ (500g / 1,5€)
 • kukuričný škrob – 0,2€ (1kg / 5€)
 • sójová omáčka – 0,3€ (500ml / 3,3€)
 • výsledné množstvo -> 4 porcie => 5,7€
 • 1 porcia – 1,425€

Cena: 1,5€

Olovrant

Zdá sa mi, že pre mňa začína byť olovrantovou klasikou grécky jogurt. Trávi mi po ňom naozaj skvele, nezaťaží zároveň žalúdok pred aktivitami.

Cena: 0,5€

Večera

Nakoľko som nemal fantáziu vymýšľať nič prevratné, zašiel som po cvičení a behu do Kauflandu. Hrabal som sa v potravinách s nízkym energetickým príjmom a víťazom sa stala neúdená parenica. Žalúdok zaplnila, zároveň som ju už dlho nemal tak som si skvelo pochutil.

Cena: 1,1€

 

Súhrn dňa

Konečne som si dnes užil poriadny tréning na Žilinskej pôde. Odcvičil som celé telo a zároveň si stihol pred večerným odchodom na vlak zabehať. Napriek kratšej vzdialenosti ako včera dopadol beh nad očakávania. Večer som sa spokojne prešiel hore mestom – DnV a vychutnal si kľudnú večernú atmosféru mesta. Pred vybraním sa na odpočinok som v telefóne zaznamenal vzdialenosť 11km. Neviem či veľa, alebo málo. Jednoducho vzdialenosť po ktorej sa skvelo spí 🙂 .

Jedlo na dnešný deň ma vyšlo iba ~4,675€, zdravo neznamená draho 🙂 .

PS: V priebehu dňa mi prišiel tripod na telefón, tak som sa trošku hral i s fotkami.

Ži aktívne - Môj deň č.2 - po cvičení
Ži aktívne – Môj deň č.2 – po cvičení
Ži aktívne - Môj deň č.2 - po krátkom behu
Ži aktívne – Môj deň č.2 – po krátkom behu
Ži aktívne - Môj deň č.2 - po športovom relaxe pracujem cestou domov
Ži aktívne – Môj deň č.2 – po športovom relaxe pracujem cestou domov

Ohodnoť článok komentárom

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.