Praženica so slaninou a mladou cibuľkou

Deň č.7 – rest day plný prekvapení

Dnešný deň v kocke:

 • konečne cesta na vlak krokom
 • cestovanie do Žiliny
 • nové recepty na chutné raňajky a obed
 • poobedie plné prekvapení

Včera som si zabehol do kopca dlhšiu trasu a v celkovom súčte prešiel väčšiu vzdialenosť ako zvyčajne. Rozmýšľal som, že rest day vynechám, avšak svaly si zaslúžia i odpočinok. Cvičím teda v cykloch 3 dní – celé telo / beh / rest. Dnes mám posledný deň cyklu – odpočinok a zajtra konečne tréning celého tela 🙂 .

Podvečerné prekvapenie

Mal som jednoducho šťastie. Z dôvodu, že som si naplánoval na zajtra upiecť raňajkový koláč a na obed pečeného pstruha so zeleninou som šiel zo Žiliny skôr – okolo 17-tej. Vo vlaku som si klasicky vytiahol notebook a písal ďalší príspevok do blogu. V tom mi dve stanice za Žilinou zazvonil telefón a vybavil som všetko potrebné – večerný program bol jasný. Pomôcť bratovi so sťahovaním. Ešte že idem skôr!

Tretia zastávka však karty ešte viac zamiešala. Vďaka skvelej pozícii v hornej časti vlaku som sledoval svetelnú tabuľu, na ktorej pribudlo 5 minútové meškanie. Vravím si, musím sa síce poponáhľať ale je to oukej 5 minút ma nezabije. Postupne pridávali po 10 minútach meškania. Pri 35 minútach mi už pomaly začínala navierať žila na čele 🙂 . Takto sme si počkali na stanici asi 70 minút, kým sa vlak konečne pohol.

Počas predĺženej cesty som ešte vybavil potrebné telefonáty a stihol len tak tak zrealizovať nákup na varenie. Boh žehnaj supermarketom otvoreným do 20-tej 😀 . Pri šťahovaní bolo cítiť včerajší beh, tak som sa utvrdil v tom, že predsa len treba odpočívať (neznášam odpočinok). Všetko nakoniec dobre dopadlo a večer som stihol ešte pripraviť naozaj pestrý a chutný raňajkový koláč. Viac sa dozvieš v recepte.

Raňajky

Zo včerajšieho dňa mi ešte ostalo trochu slaniny, vajíčka a nejaká zelenina v chladničke. Vravím si preto, prečo nevylepšiť včerajšie raňajky? Dal som sa do prípravy a vymyslel som si praženicu s mladou cibuľkou, cíbikmi a slaninou. Omnoho lepšie ako včerajšia praženica so slaninou a kečupom 🙂 .

Praženica so slaninou a mladou cibuľkou
Praženica so slaninou a mladou cibuľkou

Praženica so slaninkou

 • 3 plátky slaninky- 0,5€
 • 2 vajcia – 0,3€
 • mladá cibuľka s cíbikmi- free (dala záhradka)

Cena: 0,8€

 

 

Desiata

Nebola to doslova desiata, skôr deviata. Nakoľko vstávam skôr a teda i raňajkujem okolo 6-tej, zajedol som si druhý krát o deviatej. Dal som si jeden krajec celozrnného chlebíka s maslom a medom. Trošku energie na dopoludňajšie vybavovačky.

Cena: 0,3€

Obed

Nazvať to lenivosťou, úspornosťou, alebo nejak inak? Zo včerajška mi ešte ostala letný šalát zo stopkového zeleru s kuracím mäsom.

Letný šalát zo stopkového zeleru s kuracím mäsom

Letný kurací šalát zo stopkového zeleru s kuracieho mäsa
Letný kurací šalát zo stopkového zeleru s kuracieho mäsa

 

 • 400g kuracích pŕs / kuracie soté – 2,3€
 • 6 stoniek stopkového zeleru –  0,5€ (1€ ~ 12 stoniek)
 • 1 malá mrkva – 0,1€
 • 1/2 šalátovej urhorky – 0,5€ (1€/ks )
 • 1pl plnotučnej horčice – 0,1€
 • 1/2pl octu
 • kvapka slnečnicového oleja
 • 120g nízkotučného bieleho jogurtu – 0,4€ (120g balenie – Lidl)
 • 4 listy ľadového šalátu – 0,2€ (hlavička šalátu 1,3€)
 • výsledné množstvo -> 2 porcie => 1 porcia – 2,05€

 Cena: 4,1€

Olovrant a večera

Napriek menšej porcii na obed som s olovrantom relatívne vydržal. Olovrantoval som okolo 15-tej 2 krajce chlebíka z nejakej prírodnej ľahko stráviteľnej múky so slnečnicovými a inými semienkami. Na názov si naozaj nespomeniem, ale chutil skvele i samotný.

Večera bola veľmi neskorá, nakoľko som sa dostal k svojim veciam až po 21 hodine. Na varenie som kúpil arašidové maslo, tak som si dal krajec celozrnného chleba. Tento krát som kúpil arašidové maslo v Lidli, ktoré je trošku čudné. Minimálne pre mňa, nakoľko chutí sladko-slano a Kauflandové, na ktoré som zvyknutý chutí skôr neutrálne.

Chlieb – cena: 0,3€

Arašidové maslo –cena: 0,2€ (~330g balenie 1,4€)

Cena olovrantu a večere: 0,5€

Dnešný deň bol viac chillový ako som predpokladal napriek nepredvídaným udalostiam. Večer som našťastie ešte stihol pripraviť spomínaný raňajkový koláč na zajtra.

Dnes ma vyšla kompletná strava približne na 5,7€. Prvý krát snáď spomínam i vodu. Pijem čistú z vodovodu a ešte žijem 🙂 .

Ohodnoť článok komentárom

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.