Grilovaný camembert so šunkou v alobale - po otvorení

Deň č.5 – doháňam zameškané

Dnešný deň v kocke:

 • ostal som v DnV
 • pracujem na popisoch potravín
 • varím špeciality na raňajky, obed a večeru
 • vymýšľam hlavné jedlo na zajtra
 • navštívil som prvý krát nové workoutové ihrisko v DnV

Raňajky

Kaša z ovsených vločiek s hrozienkami
Kaša z ovsených vločiek s hrozienkami

Rozmýšľal som ako po pár dňoch nahradiť na raňajky celozrnný chlieb s arašidovým maslom. Vravím si, ovsené vločky budú dobrý nápad. Trošku som experimentoval, preto boli viac sladké ako by bolo potrebné. V recepte preto schválne neuvádzam dve lyžičky medu na ktoré som sa ulakomil.

Jednoduché, rýchle a chutné raňajky plné energie na celé doobedie. Som slabý jedák, zjedol som asi polovicu 🙂 .

Kaša z ovsených vločiek s hrozienkami

 • 2dl mlieka – 0,2€
 • 100g ovsených vločiek – 0,2€
 • 2-3PL chia semienok – 0,2€
 • 50g sušených hrozienok – 0,25€ ( 200g balenie – 0,99€ (Tesco) )

Cena: 0,85€

Desiata

Hlad je neúprosný a mne sa nechcelo špekulovať žiadne zložitejšie jedlo, nakoľko dnes pripravujem viacero jedál. Na záhradke nám už opadávajú jablká. Jedno som si nakrájal a v kľude vychutnal spolu s kávičkou (s mliekom).

Cena: 0,5€ (káva s mliekom) + free jablko 🙂

Obed

S jabĺčkami som sa rozbehol. Olovrant bol skvelý a prebehla mi hlavou kombinácia jabĺčiek, škorice a ovsených vločiek. Vymyslel som jablkové lievance z ovsených vločiek . Dajú sa dochutiť naozaj na mnoho spôsobov, avšak kvôli mojej nízkej kapacite žalúdka a sýtosti tejto dobroty som viac nekombinoval. Úplne si viem predstaviť tieto lievance s tvarohom a čerstvými brusnicami, čučoriedkami alebo černicami / morušami. Ak zješ toho veľa, kľudne si môžeš lievance takto dochutiť. Ja budem špekulovať nabudúce 🙂 .

Jablkové lievance z ovsených vločiek
Jablkové lievance z ovsených vločiek

Jablkové lievance

 • 4 stredne veľké jablká – free (zo záhradky)
 • 150g ovsených vločiek – 0,3€
 • 4 vajcia – ~0,5€
 • 2kl škorice – 0,1€ (20g balenie – 0,39€)
 • 1/2kl vanilkového cukru – 0,1€ (8g balenie – 0,22€ (Tesco) )
 • výsledné množstvo -> 4 placky => 0,25€/ks

Cena: 1€

Olovrant

Dnes mám pri varení tendenciu využívať suroviny, čo sú doma. Olovrant nie je výnimkou. Z predošlých dní mi ostalo ešte trochu arašidového masla, ktoré obsahuje mnoho energie. Na olovrant som teda dojedol približne 4-5 kávových lyžičiek arašidového masla. Dve hodinky pred cvičením ideálne jedlo, ktoré je sýte už v malom množstve.

Arašidové maslo – 60g / cena: 0,2€

Večera

Po cvičení som sa vybral na nákup. Do oka mi okrem surovín čo som zháňal na zajtrajšie varenie padol camembert. Zobral som zo dva kúsky a na večeru pripravil vcelku netradične pripravený grilovaný camembert. Väčšinou som z grilovačiek naučený pripravovať tento syr spôsobom, že do alobalu dám zeleninu ktorá je k dispozícii, koreniny a trochu oleja. Tento krát som odkrojil vrch a syr naplnil chutnými surovinami. Nemohol chýbať plátok šunky, pre chuť 🙂 .

Grilovaný camembert so šunkou v alobale
Grilovaný camembert so šunkou v alobale
Grilovaný camembert so šunkou v alobale - po otvorení
Grilovaný camembert so šunkou v alobale – po otvorení

 

 

 

 

 

 

Grilovaný camembert so šunkou v alobale

 • syr cammembert 120g- 1,2€ ( Lidl )
 • plátok šunky – 0,1€
 • čerstvá pažitka – free (zo záhradky)
 • mladá cibuľka – free (zo záhradky)
 • kvapka olivového oleja – 0,1€

Cena: 1,4€

Ak budem počítať s tým, že si musíš zakúpiť všetky suroviny, môžeš si kúpiť mladú cibuľku a použiť ju celú miesto pažítky. Vtedy počítam cenu spolu 2,5€ .

 

Tréning

Naposledy som trénoval v Žiline podľa nového plánu, ktorý som si rozpísal na tabuľu. Dnes som z neho vybral na obmenu inú kombináciu 3 sérií ako naposledy. Nemám rád stereotypný tréning. Tréning bol obtiažnosťou niekde v strede, zvládol som ho s prehľadom a na koniec odcvičil polovičnú sériu (1 kolo) na docvičenie a zopár cvikov naviac. Tréning bol kľudný, avšak dnes má trošku príbeh 🙂 .

Fejkové TRX (náhrada z Decathlonu)

Dobre čítaš, fejkové TRX 😀 Kompletná sada je vcelku drahá. Ako skromný človek poznajúci kvalitu originálu som po návšteve Decathlonu (obchod so športovým vybavením) usúdil, že alternatíva ktorú ponúkajú plnohodnotne nahradí TRX. Buď sem, alebo do iného doplním fotku pre ukážku. Kvalitovo mi príde v istých aspektoch lepší ako TRX a je porovnateľne lacnejší. Ale o tom inokedy 🙂 .

Čo je cudzie, to je populárne

V tréningovom pláne mám označené niektoré cviky poznámkou TRX. To znamená, že ich cvičím na týchto popruhoch. Naposledy, keď som cvičil v Žiline boli na ihrisku i deti. Už pre ne boli popruhy populárne, motali sa okolo a snažili sa na ne vešať. Našťastie som ich nemusel vyháňať, keď prišiel v sérii cvik na nich 🙂 . Naozaj na to nemám srdce.

Populárne u najmenších

Ani by som nepovedal, že v Dubnici budú popruhy populárnejšie (menšie mestečko) ako v Žiline. Niektoré deti pochopili, že na nich cvičím keď ma videli ako striedam cviky v sériach a bez problémov sa pomotali okolo 🙂 . Keď však jeden chlapec začal stúpať špinavými topánkami na rúčky, niečo mnou prebehlo a zrazu som mal tep a brnenie v tele ako už dávno nie.

Skúška trpezlivosti

Je to úsmevné, ale ako puntičkár som na podobné veci (a špinu) háklivý. Tak som mamičku a malého (možno už školák) s kľudom upozornil, že popruhy na nohy sú nižšie od rúčok. Keby aspoň po popruhoch na nohy bežne stúpam, nepoviem. [ Asi si veci moc vážim 😀 . ] Na to je myslím skôr určená guma na hrazdy. Popruhy na nohy na TRX a podobných popruhoch slúžia na držanie nôh pri cvikoch. Verím, že nabudúce to už bude lepšie. Nové miesto, noví ľudia, nové skúsenosti, za ktoré som vďačný.

Ohodnoť článok komentárom

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.