Deň č.9 - Vzkriesenie blogu

Deň č.9 – Vzkriesenie blogu

Dnešný deň v kocke:

 • pracujem na nových receptoch
 • napadnutie blogu malware-om
 • vzkriesenie blogu

Nedávno som i v blogu písal, že mám rád prekvapenia. Dnes som zažil veľké prekvapenie, bohužiaľ nemilé. Počas písania blogov a ideálneho plánu, ako strávim krásny piatkový deň napadol blog malware – škodlivý softvér. Celý deň som sa sústredil primárne na nápravu blogu. Bola to výzva!

 

Nečakané prekvapenie

Dnešné ráno som mal chuť nejesť ihneď po prebudení, dal som si pohár vody a šiel pracovať na notebook. Napísal som prvý, začal som s druhým blogom a ten som chcel publikovať. Zrazu sa začal web správať naozaj čudne. Začal som sa preto s webom hrať a čo čert nechcel, zrazu výpadok.

Raňajky a desiata v jednom

Keď som vedel že web nejde a zistil čo je vo veci, samozrejme mi poskočil tlak hore. I keď som nevedel ako konkrétne, vedel som že to vyriešim. Rovnako som vedel že potrebujem niečo sladké na nervy, pretože to bude ozajstná fraška okolo regenerácie webu. Predsa len, prísť o mesiac práce?

Na raňajky som preto zvolil energetickú bombu vo forme slnečnicového celozrnného chleba s ostatkami arašidového masla zo včerajšieho pečenia. Kvôli stúpajúcej nervozite som desiatoval krátko po raňajkách. Opäť som siahol po sladkom – slnečnicový celozrnný chlieb s maslom a medom.

Spolu vyšli raňajky i desiata v prepočte použitých surovín do 1€.

Obed

S obedom som našťastie nemusel chodiť ďaleko a zapájať kreativitu, ktorá má prešla z minúty na minútu pri problémoch s blogom. Pečený pstruh so zeleninou našťastie nesklamal. Zo včerajšieho dňa ostal ešte dostatok mäsa i zeleniny.

Pečený pstruh so zeleninou
Pečený pstruh so zeleninou

Pečený pstruh so zeleninou

 • 400g – pstruh dúhový (fileta) – 3,5€
 • 2 malé cibuľky
 • 4 strúčiky cesnaku
 • 2 malé mrkvy
 • 1/4 šalátovej uhorky
 • 2pl sójovej omáčky
 • 1 list ľadového šalátu
 • citrón
 • väčšinu surovín dala záhradka, pri kúpe cena spolu ~ 1,5€
 • výsledné množstvo -> 2 porcie => 1 porcia – 2,5€

 Cena: 2,5€

 

Olovrant a večera

Rovnako ako rozhodené dopoludnie (čo sa stravy týka) bolo popoludnie. Priebežne som zajedal čo prišlo pod ruku. Spolu to bolo 200g vaječných rezancov s chilli omáčkou a 2 krajce slnečnicového celozrnného chleba s medom. Dnes bolo sladkého až až.

Cena olovrantu a večere: 2€

Dnes ma vyšla kompletná strava približne na 5,5€.

Večer je múdrejší než ráno

Tento názor som nikdy nemal, avšak sa mi v priebehu dňa konečne podarilo dať web dokopy a dopracovať sa k zálohe. Napriek ochudobneniu o nejaké dáta, som bol rád aspoň o deň staré dáta (verím, že kompletné). Napriek komplikáciám s databázou a inými súčasťami som to v neskorších večerných hodinách dal do poriadku.

 

Konečne to skončilo

Chcelo sa mi spať, oči som mal ako na zápalkách… Dotiahol som to však všetko do konca, web adekvátne zabezpečil aspoň do takej miery, aby som kľudne zaspal. Zažiť taký ranný šok ešte raz, asi zinfarktujem 😀 .

Večer som nebol moc nadšený, ale predsa len som spravil čo bolo v mojich silách. Posunuli sa mi plány a doslova som presedel nútený rest day za počítačom. Nemám rád takéto dni, ale zajtra to dobehnem 🙂 . Teším sa!

Ohodnoť článok komentárom

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.